13.Nodarbība Līderības cena

Mk. 10:21-22 „Bet Jēzus, viņu uzlūkodams, iemīlēja viņu un sacīja: “Vienas lietas tev trūkst – ej, pārdod visu, kas tev ir, un dod nabagiem; tad tev būs manta debesīs; ņem krustu un seko Man. Bet tas, par šo vārdu noskumis, aizgāja bēdīgs; jo viņš bija ļoti bagāts.” 

1.Kritka: Ja cilvēks nav spējīgs panest kritiku, tad tas parāda, ka viņš ir emocionāli vēl nenobriedis. Tas fakts, ka jūs pastāvīgi esat visu acu priekšā, padara jūs vairāk atvērtu jebkādai kritikai. 

2.Nogurums: Gudrs līderis centīsies atrast balansu laikā, lai piemēram pastaigātos un noņemtu spriedzi. Pareizas rūpes par savu veselību, atpūta un balanss visā palīdzēs taupīt savus spēkus. 

3.Laiks pārdomām: Atbilde ir tajā, lai strādātu nevis pēc iespējas intensīvāk, bet pēc iespējas efektīvāk. 

4.Vientulība: Viens no iemesliem kāpēc Dieva ģenerāļi nokļuva lielās problēmās bija tāpēc, ka viņiem nebija neviena cilvēka, kuram viņi varēja atvērties. Izvairies no vientulības. 

5.Identifikācija: Katram līderim un kalpotājam ir nepieciešams nolaisties līdz tam līmenim, kurā atrodas šobrīd tas cilvēks, kuram kalpo. 

6.Nepatīkami lēmumi: Līderiem nepieciešams pieņemt nepieciešamos lēmumus, kas bieži vien var ietekmēt kalpošanu – tas ir kā „pagale ar diviem galiem” (Jēzus un 70 mācekļi)

7.Laika izmantošana: Mums jārīkojas ar savu laiku tikpat rūpīgi un uzmanīgi kā ar savu naudu. 

8.Atstumtība: Ļoti iespējams, ka daudzi nespēs pieņemt jūsu ticību un jūsu viedokli. Jņ.1:11 „Viņš nāca pie savējiem, bet tie Viņu neuzņēma.”

9.Spēja atlaist: Ļoti bieži līderi pieķeras cilvēkiem un kad pienāk laiks tos atlaist, tad tie to nespēj izdarīt – tādēļ sabrūk kalpošanas, attiecības, draudzes. 

10.Spēja pateikt NĒ: Pārsvarā līderi ir pieraduši teikt JĀ, bet vārdam NĒ ir nepieciešama liela piepūle. Mēs visi esam iemācījušies pateikt NĒ grēkam, bet, kad mūsu dzīvē atnāk kādas labas lietas, bet neīstā laikā, mums ir jāprot pateikt NĒ.